Prijzen

Wedstrijden: een belangrijk onderdeel in het leven van dansers

Deelnemen aan wedstrijden is een belangrijk onderdeel in het leven van jonge topdansers om zich te onderscheiden in de professionele wereld van de dans. De artistiek directeur van de Koninklijke Balletschool Antwerpen selecteert wie de school vertegenwoordigt in wedstrijden.

Een selectie gebeurt wanneer de leerlingen aantonen dat zij klaar zijn voor de mentale en fysieke inzet, discipline, technische en artistieke meesterschap en uitmuntendheid vereist voor nationale en internationale wedstrijden.

Hieronder een opsomming van de belangrijkste wedstrijden en de winnaars uit de Koninklijke Balletschool Antwerpen.

2017
Tanzolymp Berlijn, Duitsland
Cara Verschraegen - Gouden medaille, Klassieke dans
Wolf Hoeyberghs en Loïs Martens - Zilveren medaille, Hedendaagse dans
Yu Yamani - Special prize
Cara Verschraegen, Loïs Martens, Wolf Hoeyberghs, Yu Yamani, Anaïs De Caster, Karlijn Dedroog, Jaron Bousard, Ania Bartkowski, Mari Murata en Antigoni Neophytou - Gouden medaille, groepsstuk

2016
Concours International d'Aix en Provence, Frankrijk

Gianna Jansen - 1ste prijs, Hedendaagse dans
Paola Tosto - 2de prijs, Hedendaagse dans
Anaïs Gentjens - 1ste prijs, Hedendaagse dans
Celeste Icket - 1ste prijs, Hedendaagse dans
Lena Van Hout - 2de prijs, Klassieke dans
Ida Sofie Stempelmann - 2de prijs, Klassieke dans
Amber Van Veen - 3de prijs, Klassieke dans
Ysaline Audain - 2de prijs + Stage Stanislowa in Parijs, Klassieke dans
Tanzolymp Berlijn, Duitsland
Mafalda Fideles - Gouden medaille, Klassieke dans
Yu Matsumoto - Zilveren medaille, Hedendaagse dans
Enrico Vanroose - Zilveren medaille, Hedendaagse dans
Hava Hudry - Zilveren medaille, Hedendaagse dans
Concours Chausson d'Or, Frankrijk
Alix Van Tiggelen - zilveren medaille en Janine Stanlowa prijs, Klassieke dans
Tess Van Der Sanden - eerste vermelding, Klassieke dans
Tuur Sweerman - derde vermelding, Klassieke dans
Yasseen Chioua Lekhli - tweede vermelding, Klassieke dans
Vienna Vibe International Dance Competition, Oostenrijk
Jesse Callaert - 1ste plaats en artistieke prijs, Hedendaagse dans
Loïs Martens - 1ste plaats en artistieke prijs, Hedendaagse dans

2015
Tanzolymp Berlijn, Duitsland
Lara Fransen - Gouden medaille, Hedendaagse dans
Francesc Nel-lo Deakin - Gouden medaille, Hedendaagse dans
Concours Chausson d'Or, Frankrijk
Paloma Ginestar - 1ste mention prijs, professioneel, Klassieke dans
Lore Zonderman - 2de mention prijs, professioneel, Klassieke dans
Concours International de Danse Classique de Toulon, Frankrijk
Cara Verschraegen - Gouden medaille en speciale prijs ‘Le grand prix ‘d artistique’, Klassieke dans
Concours International de Biarritz, Frankrijk
Loïs Martens - Bronzen medaille, Klassieke dans
Lukas Bareman - Bronzen medaille, Klassieke dans
Ige Cornelis - Zilveren medaille, Klassieke dans
Jesse Callaert - Gouden medaille, Klassieke dans
Margarita Avtenyeva - Zilveren medaille, Klassieke dans
Lore Zonderman & Lennert Steegen (Pas De Deux) - Zilveren medaille, Klassieke dans

2013
Youth America Grand Prix, New York - U.S.A
Katherine Eileen Higgins, Bronzen medaille.
Moscow International Ballet Competition, Moskou, Rusland 
Katherine Eileen Higgins, Bronzen medaille.

2012
Concours International de Ballet, Varna, Bulgaria
Katherine Eileen Higgins, Bounty Award
Helsinki International Ballet Competition, Helsinki, Finland
Katherine Eileen Higgins - Bronze medal, Classical Ballet
Prix de Lausanne, Zwitserland
Katherine Eileen Higgins op 15 jarige leeftijd, finaliste.
Helsinki International Ballet Competition, Helsinki, Finland
Katherine Eileen Higgins, Bronzen medaille.
Varna International Ballet Competition, Varna, Bulgarije
Katherine Eileen Higgins, Bounty Award
Youth America Grand Prix, Parijs, Frankrijk
Katherine Eileen Higgins, GRAND PRIX.

2011
Concours International de Biarritz, Frankrijk
Tars VandeBeek - Gouden medaille, Hedendaagse dans
Concours Chausson d'Or, Frankrijk
Arne Vandevelde - Eerste prijs en prijs Stanlova, Klassieke dans
Ryosei Semba - Grand Prix
Serge Lifar International Competition, Oekraïne
Ryosei Semba - Bronzen medaille

2010
Youth America Grand Prix, New York - U.S.A.
Edo Wijnen – Gouden medaille en de ‘outstanding artistry award’ Dance Europe magazine
Concours International de Biarritz, Frankrijk
Katarina Van den Wouwer – Gouden medaille Dance contemporaine Catégorie moyen
Prix de 20 ans de Concours de Biarritz’

2009
Prix de Lausanne, Zwitserland
Edo Wijnen – De prijs voor de beste interpretatie van de hedendaagse variatie
Concours Chausson d'Or, Parijs, Frankrijk
Nina Tonoli, Chausson d'Argent en Prix Stanilova, klassieke dans

2007
Concours International de danse classique, Toulon - Frankrijk
Sander Blommaert – Grand prix met onderscheiding Catégorie avancé

2005
Concours International de Biarritz, Frankrijk
Daan vervoort – Medaille D’or Dance contemporaine Catégorie moyen. Coupe Biarritz
Nathalie Fernandez – Medaille D’or Dance Classique Catégorie superieur.
Koen Havenith – Medaille D’or Dance Classique Catégorie superieur.
Laurent Horinq – Medaille D’or Dance Classique Catégorie pré-professionel. Coupe Biarritz
Eve Maury – Medaille d’Argent Dance Classique Catégorie supérieur.
Sabin Ceulemans – Medaille Bronze Dance contemporaine Catégorie moyen.
Stephan Vodenitcharov – Medaille Bronze Dance Classique Catégorie supérieur.

2003
Prix de Lausanne, Zwitserland
Jim De Block – finaliste

2001
Concours de jeunes danseurs – Eurovision, Groot-Brittannië
Jeroen Verbruggen – second prix

2000
Prix de Lausanne, Zwitserland
Jeroen Verbruggen – “Prix de Lausanne ‘bourse’” en “Prix des téléspectateurs”

1999
Prix de Lausanne, Zwitserland
Frederik Deberdt – finalist
Concours de jeunes danseurs – Eurovision, Frankrijk
Frederik Deberdt – finalist

1998
Prix de Lausanne, Zwitserland
Agalie Vandamme – finaliste

1996
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Geneviève Van Quaquebeke – “Prix Professionnel”

1994
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Nathalie Verspecht – “Prix Professionnel”

1993
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Wim Vanlessen – troisième prix – “Prix de Lausanne ‘en espèces’”.

1992
XIIe Concours de Danse Classique, Houlgate, Frankrijk
Aki Saïto – médaille d´or cat.“supérieur”
Wim Vanlessen – médaille d´argent cat.“supérieur”
Jeroen Hofmans – médaille d´argent cat.“étude”

1991
XIe Concours de Danse Classique, Houlgate, Frankrijk
Mamiko Yukawa – premier prix

1990
Ive Concours International de la Danse, Parijs - Frankrijk
Hiroko Sakakibara – premier prix – médaille de vermeil de la Ville de Paris

1989
Concours Jeunes Danseurs, “Prix de Lausanne”, Tokio, Japan
Ann De Vos – Prix Johnson
Rencontres Internationales de la Danse, La Baule, Frankrijk
Steve Beirens- Prix de la Jeunesse

1988
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Bernice Coppieters – prix Johnson
Premières Rencontres Franco-Belge de Danse, Béthune, Frankrijk
Jeannine Van Boven – premier prix chorégraphie “Mon Ami”, mention spéciale pour les costumes, Danseurs: Jens Van Daele, Cindy Van Acker, Steffi Peeters, Ina Broeckx.
Ina Broeckx – deuxième prix solistes avec “Chanson”

1987
Concours International de Danse Classique, Houlgate, Frankrijk
Ann De Vos – médaille de bronze cat.“étude”

1986
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Bart De Block- prix professionnel
Concours Jackson Mississippi, USA
Bart De Block- Silver medal, Juniors
Concours International de Danse Classique, Houlgate, Frankrijk
Bart de Block – médaille d´or cat.“supérieur”, “Coupe des CREPS”, meilleur finaliste, médaille d´or, “PrixAPAC”, meilleur finaliste étranger
Vanessa de Lignière – médaille d´argent cat.“supérieur”
Bernice Coppieters – médaille d´argent cat.“étude”
Lars Van Cauwenbergh – médaille d´argent cat.“étude”
Michèle Goyens – finaliste cat.“supérieur”
Sharon Van Berckelaer – finaliste cat.“supérieur”

1985
XIIIe Prix International de Lausanne New-York, U.S.A.
Ariane Van De Vyver – prix professionnel
Ben Huys – Prix de Lausanne
Bart De Block – finalist

1984
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Nadia Deferm – Prix Professionnel en medaille
International Ballet Competition, New-York, U.S.A.
Nadia Deferm – médaille de bronze
Ben Huys – finalist
Concours International de Danse Classique, Houlgate, Frankrijk
Bart de Block – médaille d´or cat. “étude”, coupe du meilleur danseur
Greet Vinckier – médaille d´or cat.“étude”
Ingeborg Van Dooren – médaille de bronze cat.“étude”
Annick Petit – médaille d´or cat.“professionnel”
Caroline Hainaut – finaliste

1983
Concours International de Ballet, Varna, Bulgarije
*Hilde Van de Vloet *- prix du meilleur couple de danse avec Rudi Van den Bergh (Ballet Royal de Flandre)

1980
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Wim Broeckx – finalist
Jan Vandeloo – finalist

1979
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Koen Onzia- médaille d´or
Jan Broeckx- Prix de Lausanne
Jackson U.S.A.
Koen Onzia – médaille d´or

1978
Concours International de Ballet, Varna, Bulgarije
Koen Onzia – médaille de bronze
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Jan Maillard – finalist

1976
Concours Chausson d´Argent – Chausson d´Or, Bruxelles - België
Ben Van Cauwenbergh – chausson d’or
Koen Onzia – chausson d´argent et diplôme Concours Jeunes Danseurs
“Prix de Lausanne”, Suisse
Karin Heyninck – finaliste
Ben Van Cauwenbergh – médaille d´or
Concours International de Ballet, Varna, Bulgarije
Ben Van Cauwenbergh – médaille d´argent

1973
Concours Jeunes Danseurs, Prix de Lausanne, Zwitserland
Tom Van Cauwenbergh – prix particulier pour l´interprétation la plus professionnelle et pour un niveau technique élevé
Marina Camby – finaliste
Marc De Graef – finalist

1972
Concours International de Ballet, Varna, Bulgarije
Tom Van Cauwenbergh – médaille de bronze et diplôme

1968
Concours International de Ballet, Varna, Bulgarije
Rita Poelvoorde – médaille d´argent et diplôme – prix pour le meilleur couple de danse avec Jan Nuyts
Jan Nuyts – médaille d´or et diplôme

1964
Concours International de Ballet, Varna, Bulgarije
Wini Jacobs – mention honorable et diplôme