Optimist

kleuter- en lagere school

Wondere Pluim

2020.. wat een jaar

Dat schooljaar was plots alles even anders… zo ook de stemming voor de Wondere Pluim.
De geplande selectievergadering kon niet doorgaan maar de leesouders deden wel hun best ! We hebben zoveel mogelijk stemmen van de ouderjury nog digitaal verzameld en doorgestuurd naar het organiserend comité.

Hierbij, met een omweggetje, de genomineerden van elke categorie:

-1ste leerjaar: 
   categorie 1:
            nr. 1: Roodkapje (Mouâad Bahnin)
            nr. 3: De haai en de duikboot (Adam Bouzaghdi)
            nr. 4: Pup en Saar (Jannat Bouras)

   categorie 2: 
            nr. 3: Het kind in de zee (Mohamed Makhout)
            nr. 4: Een vrouw en de puppy (Adama Keita Savane)
            nr. 7: De man (Saber Kaddouri)

-2de leerjaar: 
   categorie 3:
            nr. 1: De sisters (Ibtisam Kaichouhni)
            nr. 2:  Familie (Hafsa Boukakar)
            nr. 3: Het meisje en de vier jongens (Maryam Frar)
            nr. 4: Met Tes naar de les (Farah Baghdadi)

   categorie 4:
            nr. 1: De jongen Sam (Umme Mohammed)
            nr. 3: Een druppel wordt mens? (Lolan Wajssi)
            nr. 5: Het konijn (Maysa Elotmani)

-3de leerjaar: 
   categorie 5:
            nr. 3: Magische bal (Yasin Alagözlü)
            nr. 4 Geit en beer (Adam Alloucha)
            nr. 11: Het bos (Jelle De Weerdt)

   categorie 6:
            nr. 3: Stoute jongen (Ibtisam Zaalouki)
            nr. 5: Slimmerik en Jaloers (Abdul Ibrahimi)
            nr. 7: Clara en Vic gaan op vakantie (Fereshta Mashayekhi)

-4de leerjaar: 
   categorie 7:
            nr. 2: De vuurvulkaan (Vincent Van der Veken)
            nr. 10: De zee (Salsabil Ouchani)
            nr. 11: Het vermiste meisje (Liam Aertgeerts)

   categorie 8:
            nr. 3: Hane en Britje (Raby Diallo)
            nr. 4: Stop met pesten! (Zaineb Zariah)
            nr. 10: De speciale pen (Zohal Hashemi)

-5de leerjaar: 
   categorie 9:
            - nr. 3:  Vast in een videogame (Elilan Manickam)
            - nr. 6: Het krankzinnige huis (Zita Humenick)
            - nr. 7: Van leerling naar boss (Hassan El Hajri)

   categorie 10:
            - nr. 11: De verlaten kampeerplek van Anne en Hanne (Mariama Kane)
            - nr. 14: Het idee (Stella Mashajekhi)
            - nr. 15: Van leerling naar koning (Abdeeliliaah El Jazannay)

-6de leerjaar: 
   categorie 11: 
            - nr. 1: De ik weet het niet (Houda Hamouchi)
            - nr. 4: Anders (Leila Khalladi)
            - nr. 5: De familie ontvoerders (Younes Aertgeerts)

   categorie 12:
            - nr. 2: Emma en de zwarte man (Gülsinem Kav)
            - nr. 3: Emila en de enge oma (Kadicha Chigieva)
            - nr. 4: De moeder zonder oog (Nassim Zaalouki)

Uiteindelijk konden we de verhalen die onze leesouders doorstuurden toch selecteren.
We zijn trots dat het verhaal van Zaineb Zariah een plaats krijgt in het Wondere Pluim Verhalenboek van dit bijzondere 2020.