Over deze studierichting
In Humane wetenschappen benader je mens en maatschappij op een wetenschappelijke manier. Je leert naar een individu en een samenleving te kijken vanuit de gedrags- en cultuurwetenschappen. Je wordt communicatief en sociaal vaardig. Je leert kritische vragen te stellen en omgaan met informatie: verzamelen, verwerken en rapporteren.
In alle studierichtingen van het ASO is de studie van moderne talen belangrijk.
De aandacht gaat naar het ontwikkelen van de communicatieve vaardigheid (luisteren, lezen, spreken en schrijven), de reflectie op taal (taalbeschouwing) en de kennismaking met anderstalige literatuur.
De studierichting heeft een uitgesproken doorstroomfunctie en wil je dus voorbereiden op verder studeren in het hoger onderwijs.
Situering van de studierichting
Deze studierichting is een brede algemene vorming en domeinoverschrijdend omdat je ze raakvlakken hebben met meerdere domeinen. De opleiding bereidt je voor om verder te studeren.
Toelatingsvoorwaarden
Je bent geslaagd voor de 1e graad A-stroom.
Vestiging(en)
Stedelijk Lyceum Waterbaan (Rochusstraat)
2000 Antwerpen
Inschrijven bij Stedelijk Lyceum Waterbaan
Alle info over inschrijven in Stedelijk Lyceum Waterbaan vind je op deze pagina.
Waar kan je deze studierichting nog volgen?
Gerelateerde opleidingen
Andere opleidingen die je mogelijk kunnen interesseren: